مدل کت, مدل مانتو

مدل مانتو کتی 1401 ؛ چطور با مانتو کتی خوش اندام تر شویم

مدل مانتو کتی 1401

مدل مانتو کتی 1401 عنوانی است که برای این مطلب در نظر گرفتم چون قصد دارم جدیدترین مدل مانتو هارا در این نوشته همراه با نکات مربوط به استایل به شما نشان دهم.

مانتو کتی به نوعی به مانتوهایی گفته می شود که استایلی شبیه به کت دارند.  خانم های ایرانی از آن ها برای بیرون از خانه و گاها مهمانی ها استفاده می کنند. شباهت مانتو کتی با کت ها این است که معمولا حلقه آستین و آستین کتی به همراه یقه کلاسیک دارند و تفاوت بیشتر در قد مانتو ها و پوشش دهی بیشتر آن ها نسبت به کت است.

برخی از مانتو های کتی مانند انواع کت ها در قسمت جلو با دکمه به صورت معمولی و یا دوبل بسته می شوند اما گاهی هم بدون دکمه طراحی می شوند.

مدل مانتو کتی 1401

چیزی که در مانتو کتی ها خیلی مورد استفاده قرار می گیرد دو سایز دکمه برای جلو لباس و سرآستین ها است. استفاده از دو عدد سرجیب در یک سمت لباس ظاهر زیبایی به این مدل مانتو داده است .

در این نمونه مدل مانتو کتی نکته بارز استفاده از پارچه طرحدار زیبا بر روی یقه بوده که موجب کشیدگی فرم اندامی ما می شود. از طرفی استفاده از کمربند بر روی مانتو کتی حالت ساعت شنی بیشتر و تناسب را نیز برای اندام ایجاد می کند.

دو تکه بودن برش آستین و فرم خاص نصب آن در حلقه ، همچنین استفاده از اپل ها باعث شکیل تر شدن شکل ظاهری مانتو کتی و در نتیجه فرم شانه های ما می شود.

 

یک راه برای ایجاد ظاهری خاص تر در فرم مانتو کتی تنوع دادن به مدل یقه و خارج کردن آن از حالت های مدل یقه معمول است. این مدل جیب مورب در کنار فرم خاص تزئین روی آستین ویژگی بارز دیگر این مدل مانتو زیباست.

دیگر روش عالی برای ایجاد تنوع در مدل یقه استفاده از چین های پیلی بوده که در سال 1401 بسیار پر طرفدار است.

همچنین استفاده از پارچه های طرحدار و ساده جذابیت مانتو را زیاد می کند.

استفاده از پارچه های ژاکارد برای مدل مانتو کتی 1401 رایج است چرا که این پارچه ها  متنوع بوده و در عین زیبایی ایستایی خوبی برای مدل مانتو کتی دارند.

البته ژاکارد های زخیمی که  آزاد دوخته شوند ما را چاق تر نشان می دهند مخصوصا اگر رنگشان روشن و براق بوده همچنین با طرح های بزرگ و برجسته هم تزئین شده باشند تمامی این موارد موجب چاق تر نشان داده شدن اندام ما می شود.

 

به طور کلی رنگ سبز و رنگ نارنجی با این که به صورت رسمی به عنوان رنگ سال عنوان نشده اند سال 1401 در میان طراحی مانتو ها و استایل ها زیاد دیده می شوند.

 

یقه آرشال ها و یقه های دسته شالی از یقه های پر طرفدار مورد استفاده برای مدل مانتو کتی 1401 هستند. این یقه ها موجب کشیدگی و ایجاد فرم زیبا در بدن می شوند.

کمربندهای چرمی خاص هم مدتی است پر طرفدار بوده اند البته نمی توان گفت در حد سال های گذشته جذاب و جدید به نظر می رسند اما سال 1401 طرفداران خود را هنوز دارند.

مدل مانتو کتی های آزاد و کوتاه با شلوارهای آزاد و بلند استایل کژوال زیبایی رو ایجاد کرده اند که امسال با تغییر بیشتر در مدل های شلوار زیاد دیده می شوند. البته در استفاده از آن ها باید دقت کرد چرا که اگر این استایل با مدل مو و میکاپ عطر خوشبو و جزئیات زیبا ترکیب نشود ممکن است مارا بی نظم و کمی چاق نشان دهد.

شلوارهای از بالا گشاد و دم ا گشاد ازاد بهترین گزینه ها برای ست کردن با مدل مانتو کتی 1401 که فرم آزاد و کوتاه دارند هستند.

مخصوصا شلوار جین های طوسی رنگ بگ و نیم بگ که این روزها بسیار ترند شده اند.

 

با وجود اینکه فرم مانتو کتی زیباست و به بیشتر اندام ها می اید اما سادگی و حالت تکراری بودن این فرم دل انگیز با استفاده از پارچه های خاص و طرحدار تعدیل می شود.

 

نتیجه گیری

هر خانم خوش تیپی باید کت ها و مانتو های رنگ خاص و طرحدار و رنگ ساده و خنثی را در کمد لباس خود داشته باشد. هرچه طرح و فرم این مانتو کتی ها ساده تر باشد مدت زمان بیشتری قابل استفاده هستند.

اما به طور کلی مانتو های کتی بدون پنس و آزاد که این روزها خیلی مد شده اند این خوبی را دارند که اگر روزی هم مد آن ها برود به راحتی با کمی تغییرات مورد استفاده قرار می گیرند. چرا که لباس گشاد را خیلی راحت می شود تنگ کرد.

نکته دیگری که در طراحی استایل با مانتو کتی ها مهم است این است که استفاده از شومیزهای رنگ ساده و قرار دادن آن ها در داخل شلوار مهم است چون پاها را بلندتر نشان داده و کمر را باریکتر کرده به طور کلی تناسب اندام ما را بیشتر نشان می دهد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *